Współczesne implanty zębówWielu rodziców nie zwraca uwagi na to, że czyszczenie zębów mlecznych wpływa na kondycję uzębienia stałego. Dziś niewielu z nas pamięta o systematycznym czyszczeniu mleczaków i regularnych wizytach stomatologicznych, własnych dzieci.
Z analiz tych wiemy, że znacząca liczba malców zaburzony rozwój zębów przez powstanie próchnicy i dysfunkcji twarzowo-szczękowych. Wnioski są takie, że poprawne uszeregowanie zębów zapobiega nie tylko próchnicy, ale też redukuje odkształcenia stawów i mięśni, koryguje funkcjonalność zgryzu, broni przed schorzeniami przyzębia i usprawnia wymowę. 

Zaawansowane aparaty ortodontyczne we Wrocławiu są przystosowywane do pojawiających się wad dzieci. 
Do najbardziej pospolitych wad zgryzu zaliczyć można przodożuchwie występujące u dzieci do 7 roku życia. Objawem wady jest wysunięcie brody poza obszar szczęki górnej oraz modyfikacje w rysach twarzy. W przypadku dzieci starszych kłopot dotyka także granicy płaszczyzny czołowej. Kolejną wadą czynnościową u dzieci do lat 7 jest tyłożuchwie zaznaczające się tylnym ustawieniem żuchwy względem szczęki górnej lub czoła. Symptomatyczną domeną nieprawidłowości jest załamany fałd bródkowo-wargowy i wyraźnie wycofana broda.
Tyłozgryz występuje wtedy, kiedy warga dolna jest wycofana, a siekacze nie mogą się połączyć. Nierzadko zdarza się, że siekacze górne pochylone są w kierunku podniebienia albo wargi. Z kolei przodozgryz objawia się przemieszczeniem łuku zębodołowego dolnego wobec górnego, zęby przednie dolne nachodzą na górne, dolna warga jest uwypuklona.
Do najważniejszych odchyleń na wysokość każdy wnikliwy ortodonta może zakwalifikować zgryz wgłąb charakteryzujący się załamującą się linią zgryzową. Siekacze ewidentnie przechodzą na dolne powodując skrócenie dolnego odcinka twarzy. Właściwością zgryzu otwartego całkowicie jest brak łączności pomiędzy łukami zębowymi, w następstwie, czego dochodzi do intensywnej dysfunkcji żucia i hipotonii mięśni twarzowych. Zgryz otwarty niepełny identyfikuje się po odchyleniu górnych siekaczy co jest powodem powstawania szczelin między zębami w sektorze frontalnym od kła do kła.
Chcąc uniknąć komplikacji zdrowotnych w dalszej perspektywie rodzice muszą wykonywać systematyczne wizyty kontrolne swych pociech już w wieku między 3 a 6 rokiem życia, wówczas to maluchy posiadają już wykształcone zęby mleczne. Rekomendowaną klinikę stomatologiczną MedCom mogą oraz odwiedzić dzieci pomiędzy 7 a 9 rokiem życia, podczas, kiedy zęby mleczne oddają miejsca stałym oraz między 10-12 rokiem życia w momencie, w którym kształtują się zęby przedtrzonowe i kły. Nie bez powodu wykwalifikowany ortodonta musi poddać analizie osoby z wyraźnymi symptomami patologii zębowych.
Do najbardziej powszechnych objawów wady zgryzu kwalifikuje się dysproporcja w rysach twarzy, zniekształcenie języka, kłopoty z artykulacją i przeżuwaniem, zaburzenia oddychania nosem, szybka utrata zębów mlecznych, szczeliny miedzy zębami stałymi.
W przypadku małych pacjentów, oceny kondycji zgryzu dokonuje się na bazie podstawowych badań stomatologicznych. Dopiero w wieku około 8 lat przeprowadza się wnikliwe badanie ortodontyczne.
Nie można, że wady zgryzu są konsekwencją wielu oznak klinicznych, takich jak m.in. kamień nazębny, próchnica, rozchwianie i przesuwanie się zębów, zmiany przyzębia i przekształcenia w rysach twarzy, w następstwie tego nigdy nie wolno ich pomniejszać. Wyłącznym ratunkiem okazuje się dobrze wyposażona Klinika Stomatologiczna. Stolica Dolnego Śląska, jako jedno z sztandarowych miast Polski poszczycić się może profesjonalnym personelem oraz innowacyjnym sprzętem stomatologicznym. Wybierając stomatologa wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na umiejętności lekarza i dobre usposobienie do dzieci. Po wykonaniu badań znany ortodonta z Wrocławia rozważa kwestię korekty zgryzu dopasowaną do wieku pacjenta. W razie wad zgryzu będących następstwem błędnych nawyków leczenie kierowane jest na aparaty ortodontyczne niestabilne. Leczenie zajmuje z grubsza 3 lat i skierowane jest na noszenie aparatu w nocy i przez kilka godzin za dnia. Dla dzieci dobiegających 13 roku życia lepsze okazują się aparaty ortodontyczne permanentne przyklejane do szkliwa.

PHU MEDCOM Sp. z o.o.

ul. Zdrowa 6 
55-020 Wojkowice
tel. 713164027
NIP: 8961266364
REGON: 932224360

https://medcom.wroclaw.pl/implanty
Vita Juicer – wyciskarka do soków, którą docenisz
Wszystkim mamom oraz kobietom w ciąży, które potrzebują dla siebie i swoich pociech pożywnych soków, polecam sprzęt sygnowany nazwą Novis Vita Juicer. Dowiedziałam się również, że bardzo chętnie sięgają po niego tatusiowie, aby przyrządzić sobie bardziej wyskokowe napoje. Dla...
Remont gabinetu protetycznego
Wypatrując firmy, której sztandarowym składnikiem oferty jest projektowanie wnętrz, wskazane jest skierować uwagę na to, jak prezentuje się portfolio takiej jednostki. Aranżacja wnętrz jest zadaniem bardzo różnorodnym, w związku z tym także biegłość i trwałe eksplorowanie nowych...
Kompleksowa profilaktyka ginekologiczna
Każda kobieta dbająca o swoje zdrowie, ma obowiązek znaleźć w swoim grafiku dzień wizyty u ginekologa. Powinna robić takie badanie co najmniej raz do roku. W czasie każdego takiego spotkania, ginekolog wykonuje ciąg badań zawierających tak cytologię, jak i USG, badania piersi oraz...


  • Kompleksowa profilaktyka ginekologiczna
  • Każda kobieta dbająca o swoje zdrowie, ma obowiązek znaleźć w swoim grafiku dzień wizyty u ginekologa. Powinna robić takie badanie co najmniej...
  • Aktywność fizyczna w czasie ciąży
  • Jednym z częściej dyskutowanych w ostatnim czasie tematów w czasie pierwszego spotkania z ginekologiem odnośnie ciąży jest kwestia aktywności...
  • Finansowe wsparcie z UE
  • Otworzenie własnej działalności jak i jej rozwijanie w początkowej fazie istnienia jest kluczową sprawą dla jej przetrwania w konkurencyjnej...